CMF6533K000BHEK
Mfr.Part #
CMF6533K000BHEK
Description
RES 33K OHM 1.5W 0.1% AXIAL
Factory Lead Time :
16 Weeks
Lead Free
Width :
4.57mm
Size / Dimension :
0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
Length :
14.2748mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
33kOhms
Max Power Dissipation :
1.5W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Packaging :
Bulk
Max Operating Temperature :
175°C
Supplier Device Package :
Published :
Power (Watts) :
1.5W
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Datasheets
CMF6533K000BHEK
Vishay / Dale CMF6533K000BHEK
33kOhms, 1.5W, Metal Film,