CMF65294K00FKRE11
Mfr.Part #
CMF65294K00FKRE11
Description
RES 294K OHM 1.5W 1% AXIAL
Max Power Dissipation :
1.5W
Length :
14.2748mm
Size / Dimension :
0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
Max Operating Temperature :
175°C
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Tolerance :
±1%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Package / Case :
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
4.57mm
Power (Watts) :
1.5W
Resistance :
294kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
CMF65294K00FKRE11
Vishay / Dale CMF65294K00FKRE11
294kOhms, 1.5W, Metal Film,