CMF65169K00BHEB
Mfr.Part #
CMF65169K00BHEB
Description
RES 169K OHM 1.5W 0.1% AXIAL
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
1.5W
Lead Free
Factory Lead Time :
16 Weeks
Length :
14.2748mm
Published :
Max Operating Temperature :
175°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
1.5W
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Size / Dimension :
0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
169kOhms
Package / Case :
Width :
4.57mm
Datasheets
CMF65169K00BHEB
Vishay / Dale CMF65169K00BHEB
169kOhms, 1.5W, Metal Film,