CMF60681R00FKR670
Mfr.Part #
CMF60681R00FKR670
Description
RES 681 OHM 1W 1% AXIAL
Resistance :
681Ohms
Max Power Dissipation :
1W
Factory Lead Time :
11 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Supplier Device Package :
Axial
Published :
Size / Dimension :
0.145Diax0.344L 3.68mmx8.74mm
Length :
8.7376mm
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~175°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Metal Film
Width :
3.68mm
Datasheets
CMF60681R00FKR670
Vishay / Dale CMF60681R00FKR670
681Ohms, 1W, Metal Film,