CMF605R0000FKEB64
Mfr.Part #
CMF605R0000FKEB64
Description
RES 5 OHM 1W 1% AXIAL
Through Hole Resistors
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.145Diax0.344L 3.68mmx8.74mm
Max Operating Temperature :
175°C
Lead Free :
Lead Free
Resistance :
5Ohms
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Supplier Device Package :
Width :
3.68mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Tape and Reel (TR)
Published :
Max Power Dissipation :
1W
Length :
8.7376mm
Datasheets
CMF605R0000FKEB64
Vishay / Dale CMF605R0000FKEB64
5Ohms, 1W, Metal Film,