CMF60500K00BHR6
Mfr.Part #
CMF60500K00BHR6
Description
RES 500K OHM 1W 0.1% AXIAL
Through Hole Resistors
Length :
8.7376mm
Resistance :
500kOhms
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Max Power Dissipation :
1W
Width :
3.68mm
Tolerance :
±0.1%
Factory Lead Time :
9 Weeks
Supplier Device Package :
Axial
Published :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.145Diax0.344L 3.68mmx8.74mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
CMF60500K00BHR6
Vishay / Dale CMF60500K00BHR6
500kOhms, 1W, Metal Film,