CMF60499R00FKRE
Mfr.Part #
CMF60499R00FKRE
Description
RES 499 OHM 1W 1% AXIAL
Tolerance :
±1%
CMF
Max Operating Temperature :
175°C
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Resistance :
499Ohms
Factory Lead Time :
38 Weeks
Width :
3.68mm
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Supplier Device Package :
Axial
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.145Diax0.344L 3.68mmx8.74mm
Max Power Dissipation :
1W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
1W
Package / Case :
Length :
8.7376mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
CMF60499R00FKRE
Vishay / Dale CMF60499R00FKRE
499Ohms, 1W, Metal Film,