CMF6040R000BER6
Mfr.Part #
CMF6040R000BER6
Description
RES 40 OHM 1W 0.1% AXIAL
Factory Lead Time :
9 Weeks
Max Power Dissipation :
1W
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.145Diax0.344L 3.68mmx8.74mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Number of Terminations :
2
Width :
3.68mm
Resistance :
40Ohms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
1W
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Published :
Length :
8.7376mm
Lead Free :
Lead Free
Supplier Device Package :
Datasheets
CMF6040R000BER6
Vishay / Dale CMF6040R000BER6
40Ohms, 1W, Metal Film,