CMF603R2400FKR6
Mfr.Part #
CMF603R2400FKR6
Description
RES 3.24 OHM 1W 1% AXIAL
Size / Dimension :
0.145Diax0.344L 3.68mmx8.74mm
Max Power Dissipation :
1W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
10 Weeks
Published :
Tolerance :
±1%
Length :
8.7376mm
Power (Watts) :
1W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Resistance :
3.24Ohms
Width :
3.68mm
Datasheets
CMF603R2400FKR6
Vishay / Dale CMF603R2400FKR6
3.24Ohms, 1W, Metal Film,