CMF603K9000GKRE64
Mfr.Part #
CMF603K9000GKRE64
Description
RES 3.9K OHM 1W 2% AXIAL
Max Power Dissipation :
1W
Power (Watts) :
1W
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Length :
8.7376mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
175°C
Factory Lead Time :
11 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Resistance :
3.9kOhms
Lead Free :
Lead Free
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.145Diax0.344L 3.68mmx8.74mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±2%
Series :
CMF
Width :
3.68mm
Datasheets
CMF603K9000GKRE64
Vishay / Dale CMF603K9000GKRE64
3.9kOhms, 1W, Metal Film,