CMF603K3200FHEK
Mfr.Part #
CMF603K3200FHEK
Manufacturer
TubeDepot
Description
RES 3.32K OHM 1% 1/2W AXIAL
Stock
100
In Stock :
100
Manufacturer :
TubeDepot
Resistance :
3.32kOhms
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Published :
2009
Factory Lead Time :
38 Weeks
Power (Watts) :
1W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Bulk
Length :
8.7376mm
Power Rating :
1W
Width :
3.68mm
Supplier Device Package :
Axial
Max Operating Temperature :
175°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Diameter :
3.68mm
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
1W
Weight :
500.000539mg
Size / Dimension :
0.145Diax0.344L 3.68mmx8.74mm
Voltage - Rated :
500V
Termination :
Lead Diameter :
640 μm
Package / Case :
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
CMF603K3200FHEK
TubeDepot CMF603K3200FHEK
3.32kOhms, 1W, Metal Film,