CMF60350R00BER6
Mfr.Part #
CMF60350R00BER6
Description
RES 350 OHM 1W 0.1% AXIAL
Through Hole Resistors
Supplier Device Package :
Axial
Length :
8.7376mm
Size / Dimension :
0.145Diax0.344L 3.68mmx8.74mm
Published :
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Number of Terminations :
2
Width :
3.68mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Max Power Dissipation :
1W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Resistance :
350Ohms
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power (Watts) :
1W
Datasheets
CMF60350R00BER6
Vishay / Dale CMF60350R00BER6
350Ohms, 1W, Metal Film,