CMF6025R000BEBF
Mfr.Part #
CMF6025R000BEBF
Description
RES 25 OHM 1W 0.1% AXIAL
Through Hole Resistors
Supplier Device Package :
Axial
Length :
8.7376mm
Package / Case :
Packaging :
Bulk
Max Operating Temperature :
175°C
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Series :
CMF
Power (Watts) :
1W
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Width :
3.68mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Size / Dimension :
0.145Diax0.344L 3.68mmx8.74mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Power Dissipation :
1W
Resistance :
25Ohms
Datasheets
CMF6025R000BEBF
Vishay / Dale CMF6025R000BEBF
25Ohms, 1W, Metal Film,