CMF60128R00BEEB
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CMF60128R00BEEB
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 128 OHM 1W 0.1% AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Lead Free :
Lead Free
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Power Dissipation :
1W
Supplier Device Package :
Axial
Size / Dimension :
0.145Diax0.344L 3.68mmx8.74mm
Width :
3.68mm
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±0.1%
Composition :
Metal Film
Number of Terminations :
2
Length :
8.7376mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Factory Lead Time :
9 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
CMF
Resistance :
128Ohms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
175°C
Datasheets
CMF60128R00BEEB
Vishay / Dale CMF60128R00BEEB
128Ohms, 1W, Metal Film,