CMF60110R00JKEA
Mfr.Part #
CMF60110R00JKEA
Description
RES 110 OHM 1W 5% AXIAL
Metal Film
Max Operating Temperature :
175°C
Max Power Dissipation :
1W
Supplier Device Package :
Axial
Factory Lead Time :
38 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
1W
Length :
8.7376mm
CMF
Width :
3.68mm
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.145Diax0.344L 3.68mmx8.74mm
Package / Case :
Resistance :
110Ohms
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Datasheets
CMF60110R00JKEA
Vishay / Dale CMF60110R00JKEA
110Ohms, 1W, Metal Film,