CMF6010K000BER6
Mfr.Part #
CMF6010K000BER6
Description
RES 10K OHM 1W .1% AXIAL
Max Operating Temperature :
175°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Diameter :
3.68mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
1W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
1W
Mount :
Through Hole
Contact Plating :
Lead, Tin
Size / Dimension :
0.145Diax0.344L 3.68mmx8.74mm
Resistance :
10kOhms
Width :
3.68mm
Metal Film
Length :
8.7376mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
1W
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
Factory Lead Time :
9 Weeks
Datasheets
CMF6010K000BER6
Vishay / Dale CMF6010K000BER6
Through Hole 10kOhms, 1W, Metal Film,