CMF55820R00FKEK
Mfr.Part #
CMF55820R00FKEK
Description
RES 820 OHM 1/2W 1% AXIAL
2
Length :
6.096mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Max Operating Temperature :
175°C
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
29 Weeks
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
CMF
Supplier Device Package :
Max Power Dissipation :
500mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
820Ohms
Width :
2.29mm
Composition :
Metal Film
Datasheets
CMF55820R00FKEK
Vishay / Dale CMF55820R00FKEK
820Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,