CMF55689K00BEEB
Mfr.Part #
CMF55689K00BEEB
Description
RES 689K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Max Power Dissipation :
500mW
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Diameter :
2.29mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
2
Contact Plating :
Tin
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mount :
Through Hole
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
689kOhms
Series :
CMF
Width :
2.29mm
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
175°C
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Tolerance :
±0.1%
Length :
7.0612mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
CMF55689K00BEEB
Vishay / Dale CMF55689K00BEEB
Through Hole 689kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,