CMF55634R00DHR6
Mfr.Part #
CMF55634R00DHR6
Description
RES 634 OHM 1/2W .5% AXIAL
Factory Lead Time :
29 Weeks
Length :
7.0612mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
634Ohms
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Tolerance :
±0.5%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Power Dissipation :
500mW
Width :
2.29mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Number of Terminations :
2
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Datasheets
CMF55634R00DHR6
Vishay / Dale CMF55634R00DHR6
634Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,