CMF5560R000JKR639
Mfr.Part #
CMF5560R000JKR639
Description
RES 60 OHM 1/2W 5% AXIAL
Metal Film
Published :
Tolerance :
±5%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Width :
2.29mm
Max Power Dissipation :
500mW
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
7.0612mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Supplier Device Package :
Axial
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Factory Lead Time :
21 Weeks
Package / Case :
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Resistance :
60Ohms
Datasheets
CMF5560R000JKR639
Vishay / Dale CMF5560R000JKR639
60Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,