CMF5552K300BER670
Mfr.Part #
CMF5552K300BER670
Description
RES 52.3K OHM 1/2W .1% AXIAL
2
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Tolerance :
±0.1%
Metal Film
Terminal Shape :
Wire
Max Power Dissipation :
500mW
Lead Diameter :
0.64 mm
ECCN Code :
EAR99
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Resistance :
52.3kOhm