CMF5549R900BERE70
Mfr.Part #
CMF5549R900BERE70
Description
RES 49.9 OHM 1/2W .1% AXIAL
Resistance :
49.9Ohms
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Lead Free :
Lead Free
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Width :
2.29mm
Length :
7.0612mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Max Power Dissipation :
500mW
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±0.1%
Factory Lead Time :
34 Weeks
Datasheets
CMF5549R900BERE70
Vishay / Dale CMF5549R900BERE70
49.9Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,