CMF5545K300FER670
Mfr.Part #
CMF5545K300FER670
Description
RES 45.3K OHM 1/2W 1% AXIAL
Through Hole Resistors
Width :
2.29mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Max Power Dissipation :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Resistance :
45.3kOhms
Factory Lead Time :
12 Weeks
Tolerance :
±1%
Length :
7.0612mm
Axial
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Package / Case :
Published :
Datasheets
CMF5545K300FER670
Vishay / Dale CMF5545K300FER670
45.3kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,