CMF552R6100FKR6
Mfr.Part #
CMF552R6100FKR6
Description
RES 2.61 OHM 1/2W 1% AXIAL
Length :
6.096mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Width :
2.29mm
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
10 Weeks
Max Power Dissipation :
500mW
Max Operating Temperature :
175°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Resistance :
2.61Ohms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Lead Free
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
CMF552R6100FKR6
Vishay / Dale CMF552R6100FKR6
2.61Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,