CMF552K7000FHBF
Mfr.Part #
CMF552K7000FHBF
Description
RES 2.7K OHM 1/2W 1% AXIAL
Lead Free
Mount :
Through Hole
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Diameter :
2.29mm
Max Power Dissipation :
500mW
Tolerance :
±1%
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Width :
2.29mm
Packaging :
Bulk
Resistance :
2.7kOhms
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
175°C
CMF
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
6.096mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Factory Lead Time :
29 Weeks
Datasheets
CMF552K7000FHBF
Vishay / Dale CMF552K7000FHBF
Through Hole 2.7kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,