CMF552K6100DHEA
Mfr.Part #
CMF552K6100DHEA
Description
RES 2.61K OHM 1/2W .5% AXIAL
Tape and Reel (TR)
Width :
2.29mm
Diameter :
2.29mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Composition :
Metal Film
Length :
7.0612mm
Lead Free :
Lead Free
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
500mW
Tolerance :
±0.5%
Factory Lead Time :
29 Weeks
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Mount :
Through Hole
Resistance :
2.61kOhms
Max Operating Temperature :
175°C
Supplier Device Package :
Axial
Package / Case :
Contact Plating :
Tin
Datasheets
CMF552K6100DHEA
Vishay / Dale CMF552K6100DHEA
Through Hole 2.61kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,