CMF552K6100BEEB
Mfr.Part #
CMF552K6100BEEB
Description
RES 2.61K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Factory Lead Time :
34 Weeks
Max Power Dissipation :
500mW
Tolerance :
±0.1%
Diameter :
2.29mm
Max Operating Temperature :
175°C
Published :
Termination :
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Supplier Device Package :
Military Standard :
Not
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Width :
2.29mm
1 (Unlimited)
Mount :
Through Hole
Min Operating Temperature :
-55°C
Contact Plating :
Tin
Resistance :
2.61kOhms
Length :
6.1mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Package / Case :
Datasheets
CMF552K6100BEEB
Vishay / Dale CMF552K6100BEEB
Through Hole 2.61kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,