CMF552K5000FHRE
Mfr.Part #
CMF552K5000FHRE
Description
RES 2.5K OHM 1/2W 1% AXIAL
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Axial
Length :
7.0612mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Factory Lead Time :
29 Weeks
Resistance :
2.5kOhms
Max Power Dissipation :
500mW
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Width :
2.29mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Supplier Device Package :
Datasheets
CMF552K5000FHRE
Vishay / Dale CMF552K5000FHRE
2.5kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,