CMF552K5000BERE
Mfr.Part #
CMF552K5000BERE
Description
RES 2.5K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
2.5kOhms
Length :
7.0612mm
Width :
2.29mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Max Power Dissipation :
500mW
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Factory Lead Time :
34 Weeks
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Published :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
CMF552K5000BERE
Vishay / Dale CMF552K5000BERE
2.5kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,