CMF552K4900FKR6
Mfr.Part #
CMF552K4900FKR6
Description
RES 2.49K OHM 1/2W 1% AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Width :
2.29mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Tolerance :
±1%
Length :
6.096mm
Factory Lead Time :
29 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
CMF
Supplier Device Package :
2
Max Operating Temperature :
175°C
Resistance :
2.49kOhms
Max Power Dissipation :
500mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Diameter :
2.29mm
Package / Case :
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Mount :
Through Hole
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
CMF552K4900FKR6
Vishay / Dale CMF552K4900FKR6
Through Hole 2.49kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,