CMF552K4300FKEB
Mfr.Part #
CMF552K4300FKEB
Description
RES 2.43K OHM 1/2W 1% AXIAL
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
500mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Diameter :
2.29mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
2.43kOhms
Contact Plating :
Tin
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Mount :
Through Hole
Package / Case :
Axial
Supplier Device Package :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Factory Lead Time :
29 Weeks
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Max Operating Temperature :
175°C
Width :
2.29mm
Series :
CMF
Length :
6.096mm
Datasheets
CMF552K4300FKEB
Vishay / Dale CMF552K4300FKEB
Through Hole 2.43kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,