CMF552K4300BER6
Mfr.Part #
CMF552K4300BER6
Description
RES 2.43K OHM 1/2W .1% AXIAL
Tolerance :
±0.1%
Length :
7.0612mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Max Power Dissipation :
500mW
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Resistance :
2.43kOhms
Width :
2.29mm
Factory Lead Time :
34 Weeks
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
CMF552K4300BER6
Vishay / Dale CMF552K4300BER6
2.43kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,