CMF552K4000FKEA70
Mfr.Part #
CMF552K4000FKEA70
Description
RES 2.4K OHM 1/2W 1% AXIAL
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
12 Weeks
Width :
2.29mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
2.4kOhms
Max Power Dissipation :
500mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Published :
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Length :
7.0612mm
Datasheets
CMF552K4000FKEA70
Vishay / Dale CMF552K4000FKEA70
2.4kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,