CMF552K3700FHRE
Mfr.Part #
CMF552K3700FHRE
Description
RES 2.37K OHM 1/2W 1% AXIAL
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Width :
2.29mm
Max Power Dissipation :
500mW
Package / Case :
Axial
Max Operating Temperature :
175°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
29 Weeks
Length :
6.096mm
Supplier Device Package :
Resistance :
2.37kOhms
Datasheets
CMF552K3700FHRE
Vishay / Dale CMF552K3700FHRE
2.37kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,