CMF5529K100BER670
Mfr.Part #
CMF5529K100BER670
Description
RES 29.1K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Factory Lead Time :
34 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~175°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
29.1kOhms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
500mW
Width :
2.29mm
Length :
7.0612mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Datasheets
CMF5529K100BER670
Vishay / Dale CMF5529K100BER670
29.1kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,