CMF5524K000BER6
Mfr.Part #
CMF5524K000BER6
Description
RES 24K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Width :
2.29mm
Resistance :
24kOhms
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Max Power Dissipation :
500mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Factory Lead Time :
34 Weeks
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Length :
7.0612mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Datasheets
CMF5524K000BER6
Vishay / Dale CMF5524K000BER6
24kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,