CMF55237K00BHEA
Mfr.Part #
CMF55237K00BHEA
Description
RES 237K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Contact Plating :
Tin
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Mount :
Through Hole
Published :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Radiation Hardening :
No
Max Power Dissipation :
500mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
34 Weeks
Supplier Device Package :
Metal Film
Max Operating Temperature :
175°C
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Length :
7.0612mm
Tolerance :
±0.1%
Package / Case :
Width :
2.29mm
Resistance :
237kOhms
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Diameter :
2.29mm
Datasheets
CMF55237K00BHEA
Vishay / Dale CMF55237K00BHEA
Through Hole 237kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,