CMF55233K30BEBF
Mfr.Part #
CMF55233K30BEBF
Description
RES 233.3K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Stock
235
In Stock :
235
Through Hole Resistors
Termination :
Axial
Factory Lead Time :
34 Weeks
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~175°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Published :
2013
Voltage - Rated :
250V
Power Rating :
500mW
Tolerance :
±0.1%
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Max Operating Temperature :
175°C
Width :
2.29mm
Weight :
200.005886mg
Diameter :
2.29mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Resistance :
233.3kOhms
Max Power Dissipation :
500mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Bulk
Supplier Device Package :
Package / Case :
Length :
7.0612mm
Datasheets
CMF55233K30BEBF
Vishay / Dale CMF55233K30BEBF
233.3kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,