CMF55232R00DHEB
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CMF55232R00DHEB
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 232 OHM 1/2W 0.5% AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Factory Lead Time :
29 Weeks
Diameter :
2.29mm
Composition :
Metal Film
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
500mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Contact Plating :
Tin
Width :
2.29mm
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Tolerance :
±0.5%
Max Operating Temperature :
175°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
7.0612mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
Axial
Series :
CMF
Lead Free :
Lead Free
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
No
Mount :
Through Hole
Supplier Device Package :
Resistance :
232Ohms
Datasheets
CMF55232R00DHEB
Vishay / Dale CMF55232R00DHEB
Through Hole 232Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,