CMF55232R00BHR6
Mfr.Part #
CMF55232R00BHR6
Description
RES 232 OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Resistance :
232Ohms
Package / Case :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Width :
2.29mm
Factory Lead Time :
34 Weeks
Published :
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Max Power Dissipation :
500mW
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Length :
7.0612mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
CMF55232R00BHR6
Vishay / Dale CMF55232R00BHR6
232Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,