CMF55232K00FHEB70
Mfr.Part #
CMF55232K00FHEB70
Description
RES 232K OHM 1/2W 1% AXIAL
2
Terminal Shape :
Wire
Packing Method :
TR
Resistance :
232kOhm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Pbfree Code :
yes
Factory Lead Time :
12 Weeks
Composition :
Metal Film
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Lead Free :
Lead Free
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Series :
CMF
Construction :
Tubular
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Surface Mount :
No
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Package / Case :
Axial
JESD-609 Code :
e3
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Power Dissipation :
500mW
Lead Diameter :
0.64 mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Datasheets
CMF55232K00FHEB70
Vishay / Dale CMF55232K00FHEB70
FIXED RESISTOR, 232kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,