CMF55232K00FHEB
Mfr.Part #
CMF55232K00FHEB
Description
RES 232K OHM 1/2W 1% AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Max Power Dissipation :
500mW
Published :
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Diameter :
2.29mm
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated DC :
250V
Contact Plating :
Tin
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
175°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
2.29mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Axial
Mount :
Through Hole
Length :
6.096mm
Factory Lead Time :
29 Weeks
Resistance :
232kOhms
Datasheets
CMF55232K00FHEB
Vishay / Dale CMF55232K00FHEB
Through Hole 232kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,