CMF55232K00FERE
Mfr.Part #
CMF55232K00FERE
Description
RES 232K OHM 1/2W 1% AXIAL
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Width :
2.29mm
Published :
Resistance :
232kOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
500mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Factory Lead Time :
29 Weeks
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Length :
6.096mm
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
175°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
CMF55232K00FERE
Vishay / Dale CMF55232K00FERE
232kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,