CMF55232K00FER6
Mfr.Part #
CMF55232K00FER6
Description
RES 232K OHM 1/2W 1% AXIAL
Through Hole Resistors
Diameter :
2.29mm
Resistance :
232kOhms
Weight :
200.005886mg
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
29 Weeks
Length :
7.0612mm
Tolerance :
±1%
Termination :
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Package / Case :
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
CMF
Width :
2.29mm
Max Operating Temperature :
175°C
Max Power Dissipation :
500mW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Lead Free :
Lead Free
Supplier Device Package :
Mount :
Through Hole
Datasheets
CMF55232K00FER6
Vishay / Dale CMF55232K00FER6
Through Hole 232kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,