CMF55232K00FEEB
Mfr.Part #
CMF55232K00FEEB
Description
RES 232K OHM 1/2W 1% AXIAL
Factory Lead Time :
29 Weeks
Contact Plating :
Tin
Max Operating Temperature :
175°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Power Dissipation :
500mW
Width :
2.29mm
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Min Operating Temperature :
-55°C
Package / Case :
Resistance :
232kOhms
Tolerance :
±1%
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Length :
7.0612mm
Diameter :
2.29mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Through Hole
Datasheets
CMF55232K00FEEB
Vishay / Dale CMF55232K00FEEB
Through Hole 232kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,