CMF55232K00FEEA
Mfr.Part #
CMF55232K00FEEA
Description
RES 232K OHM 1/2W 1% AXIAL
CMF
Width :
2.29mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Radiation Hardening :
No
Diameter :
2.29mm
Lead Free :
Lead Free
Max Operating Temperature :
175°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
Axial
Supplier Device Package :
Tolerance :
±1%
Resistance :
232kOhms
Contact Plating :
Tin
Mount :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Max Power Dissipation :
500mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Factory Lead Time :
29 Weeks
Length :
7.0612mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
CMF55232K00FEEA
Vishay / Dale CMF55232K00FEEA
Through Hole 232kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,