CMF55232K00DHEB
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CMF55232K00DHEB
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 232K OHM 1/2W 0.5% AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Max Power Dissipation :
500mW
Max Operating Temperature :
175°C
Tolerance :
±0.5%
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Mount :
Through Hole
Width :
2.29mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Length :
6.096mm
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Composition :
Metal Film
Series :
CMF
Published :
Factory Lead Time :
29 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Contact Plating :
Tin
Supplier Device Package :
Axial
Lead Free :
Lead Free
Number of Terminations :
2
Diameter :
2.29mm
Resistance :
232kOhms
Package / Case :
Datasheets
CMF55232K00DHEB
Vishay / Dale CMF55232K00DHEB
Through Hole 232kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,