CMF55232K00DHEA
Mfr.Part #
CMF55232K00DHEA
Description
RES 232K OHM 1/2W 0.5% AXIAL
Length :
7.0612mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
2.29mm
Mount :
Through Hole
Resistance :
232kOhms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Composition :
Metal Film
Diameter :
2.29mm
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Radiation Hardening :
No
Contact Plating :
Tin
Max Power Dissipation :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Factory Lead Time :
29 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
175°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Datasheets
CMF55232K00DHEA
Vishay / Dale CMF55232K00DHEA
Through Hole 232kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,