CMF55232K00BHEB
Mfr.Part #
CMF55232K00BHEB
Description
RES 232K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Factory Lead Time :
34 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
232kOhms
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Published :
Datasheets
CMF55232K00BHEB
Vishay / Dale CMF55232K00BHEB
232kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,