CMF55232K00BER6
Mfr.Part #
CMF55232K00BER6
Description
RES 232K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Resistance :
232kOhms
Length :
7.0612mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Width :
2.29mm
Max Power Dissipation :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Number of Terminations :
2
Published :
Tolerance :
±0.1%
Factory Lead Time :
34 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
CMF55232K00BER6
Vishay / Dale CMF55232K00BER6
232kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,